Ładna i zdrowa łazienka

łazienka

Jak często wychodząc z łazienki, opuszczali całe zaparowane pomieszczenie? Wilgoć skupiała się na powierzchniach lustrzanych, kafelkach jak również suficie. Zamykaliśmy drzwi, a po pewnym czasie w przeróżnych miejscach toalety – zwykle na suficie – pojawiał się ciemny nalot – pleśń oraz grzyby. Jak owocnie je pokonać?

Jak stłumić pleśń w łazience

Wojna z pleśnią i grzybami – zwłaszcza w toalecie – potrafi być niezwykle nieprzyjemna. Byty te upodobały sobie parne miejsca bez przeciągu. Bardzo często te realia są osiągane przez naszą toaletę. Świetnie jest, żeby po kąpieli uchylić wrota oraz przewietrzyć wnętrze. Jeśli mamy okno w toalecie, nie zawadzi uchylenie go na pewien czas. Im systematyczniej będziemy przewietrzać łazienkę, tym mniejsza szansa na nagromadzenie się czarnego nalotu. Pamiętajmy, iż lepiej chronić, niżeli niszczyć. Bitwa z pleśnią, potrafi wiązać się często z remontem ogólnym całego lokum. Pleśń potrafi wejść niesłychanie głęboko w powierzchnie, na jakich powstała. Użytkujmy artykuły, które nie zatrzymują wilgoci oraz utrudnią rozrost pleśni. Na ścianach i podłodze fantastycznie sprawdzają się płytki. Ale jak uchronić sufit? Optymalnym wyjściem, będzie sufit napinany w łazience. Można go wyprodukować z budulców, które nie będą zatrzymywać wilgotności. Zachowanie go w higienie, także jest lżejsze. Wzbogaceniem jest zdolność zaprojektowania sufitu napinanego. Potrafimy na nim zamontować dowolny nadruk, np. widok wieczornego nieba z gwiazdami. Warto również używać preparatów grzybobójczych, które pozwalają nam zmniejszyć do minimum perspektywę na wystąpienie pleśni i grzybów w łazience.

Zadbaj o własne zdrowie

Posiadanie łazienki bez ciemnego osadu w różnorakich miejscach, jest możliwe do osiągnięcia. Starczy nadzorować, żeby wilgoć nie pojawiała się w mieszkaniu. Użycie odpowiednich towarów również jest skuteczne.