Retro lub nowocześnie

Zorganizowanie kuchni nie jest oczywistym zajęciem. Już na wczesnym odcinku ustalania jej wyglądu stajemy przed poważnym dylematem. W którym stylu pragniemy ją zaaranżować, retro lub nowoczesnym. Jakie wyjście wybrać, aby nasza kuchnia fantastycznie się prezentowała również była funkcjonalna? Wszystko już zależy od naszych potrzeb. Zarówno styl retro, jak również nowoczesny posiadają swoje korzyści także wady. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się, co umieją nam zaproponować wspomniane style.

Wyszukaj rozwiązanie dla siebie

Najprościej mówiąc, styl retro cechuje się wolnostojącymi sprzętami AGD. To przynosi pewne pole do popisu. Współczesne rodzaje sprzętów AGD potrafią osłupić swoją stylistyką. W przeciwieństwie do tych do zabudowy, wolnostojące posiadają bogaty fason także koloryt. Kto powiedział, że chłodziarka musi być tylko białego koloru. Wartością urządzeń wolnostojących jest to, że nie są na trwałe przyczepione do określonego położenia. W każdej chwili wolno je przemieścić. Również w trakcie serwisu nie ma problemu z dotarciem do nich. Minusem jednakże jest fakt, że zabierają więcej przestrzeni. Przy wąskiej kuchni, nie pozostanie nam zbyt wiele przestrzeni roboczej. W stylu modernistycznym stawia się na pewnego typu minimalizm. Urządzenia AGD mają być bezmała niewidoczne również zajmować jak najmniej powierzchni. Dlatego też, jednostki decydujące się na tego typu podejście częstokroć biorą AGD do zabudowy. Urządzenia AGD w zabudowie stają się niejako niedostrzegalne, a w przypadku piekarnika potrafimy rozstrzygnąć, na jakiej wysokości ma być ulokowany. Zyskamy dzięki temu więcej przestrzeni, a w szczególności wygody w czasie przygotowywania pokarmów. Niestety, odbija się to na pojemności urządzeń. Sprzęty tego wariantu muszą być niewiele mniejsze, ponieważ muszą mieć przestrzeń na elementy zabudowy. Olbrzymim atutem stylu nowoczesnego, jest zdolność swobodnego zaprojektowania każdego miejsca w kuchni.

Najidealniejsza możliwość dla ciebie?

Przy wyborze najwłaściwszego rozwiązania dla siebie, warto zwrócić uwagę na to jak wielkie miejsce posiadamy. To nie znaczy, iż w wypadku dużej liczby przestrzeni powinniśmy koniecznie kupować urządzenia wolnostojące, a przy mniejszej urządzenia pod zabudowę. Wszystko zależy od tego, jak pragniemy urządzić naszą kuchnię i do czego przywiązujemy największą uwagę. Wiele postaci decyduje się też na kupno zarówno urządzeń wolnostojących, jak i zabudowanych.

FILED UNDER: Dom