Wnętrze z historią

Wielu postaciom, kamieniczki kojarzą się specyficznym nastrojem. Niezwykle często są to gmachy, które powstawały w czasie przedwojennym, kiedy to najznaczniejsze dla konstruktorów było popisanie się swoim talentem. W związku z tym, jeżeli przespacerujemy się ścieżkami miasteczek, nie odnajdziemy dwóch identycznych obiektów pochodzących z tamtego okresu. Co najwyżej, mogą one mieć trochę cech zbliżonych, ale nigdy nie będą takie same. To, co łączy wszystkie wnętrza ulokowane w kamieniczce, to ogromne mieszkania, które dostarczają nam wspaniałe okazje aranżacji pomieszczenia. Odnajdziemy ponadto wnętrza posiadające wyjątkowo dużą powierzchnie, jaką potrafimy dobrze zagospodarować. Wbrew pozorom, nawet nieduże lokum pozwala nam na ciekawe urządzenie wnętrza.

Nowomodny styl w zabytkowej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, pomyśl nad obnażeniem ceglanej ściany. Dzięki temu podkreślisz nie tylko przedwojenny charakter, jednak ponadto nadasz mieszkaniu industrialny charakter. Z cegłą będą się wyśmienicie komponować ściany w tonie śnieżnej bieli. Co do mebli, to do takiego stylu perfekcyjnie będą pasować meble w pastelowych barwach. Żeby wyeksponować industrialny styl pomieszczenia, rozważ zamontowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one lokum nie zaledwie oryginalnego wyglądu, jednak światło pozyskane w ten sposób, nie będzie aż tak drastyczne. Aby złamać pastelowe kolory ścian i mebli, warto zakupić leżankę czy fotele w jaskrawych kolorytach, jak na przykład czerwieni lub zieleni. Na ceglanych ścianach doskonale będą się eksponować obrazy, albo półki z lekturami w intensywniejszych kolorach.

Użyj dostępną przestrzeń

Wysokie stropy, mogą kojarzyć się większości jednostek z przestrzenią, którą bardzo ciężko jest zagospodarować. Z tego względu, decydujemy się na obniżenie pomieszczenia. Jest to stosowane rozstrzygnięcie. Sprawia, iż mieszkanie staje się bardziej nastrojowe. Jeżeli posiadamy mniejsze pomieszczenie, potrafimy ponadto zdecydować się na wykorzystanie antresoli. Dzięki temu rozdzielimy powierzchnię na dwa niezależne poziomy. Również dzięki temu rozwiązaniu zdobędziemy miejsce, które potrafimy w dowolny sposób zaaranżować. Mając tylko jeden pokój, możemy tam umieść nasze pomieszczenie do nocowania. Jeśli posiadamy dwa, ewentualnie trzy pomieszczenia, może się tam znaleźć kącik do pracy, albo nasza prywatna biblioteczka.

FILED UNDER: Dom