Buty – kupuj je mądrze!

obuwie

Wybór stosownych butów bardzo często generuje sporo kłopotów, ponieważ wymaga rozpatrzenia wielu kwestii. Oprócz kwestii wizualnej powinna się także liczyć wygoda. Oto parę wskazówek, którymi należy się kierować przy kupnie właściwego obuwia.

1. Określ aktywność, którą chcesz wykonywać w trakcie noszenia obuwia.

Planujesz iść na spacer, pobiegać, do pracy, a może na stylową imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze wycieczki, zwłaszcza te górskie sprawdzą się doskonale trekkingi z solidnym podparciem dla kostek. Buty na stylową imprezę, na jaką chcesz pójść w sukni – wyśmienitym wyborem będą buty na szpilce, jakie dodadzą elegancji całej stylizacji. Wysokość obcasa wybierz, tak aby było Ci komfortowo. Jeżeli nie lubisz za bardzo wysokich obcasów i nie często je ubierasz, nie zmuszaj się do wybrania 10 cm szpilek. Obuwie sportowe – w tym miejscu mamy wielkie pole wyboru. W centrach handlowych dostępne są buty do kręgli, do biegania, do piłki nożnej jak i mnóstwa innych dyscyplin sportu. Jeśli lubisz jedną aktywność, której poświęcasz dużo czasu wyselekcjonuj obuwie dedykowane dla dyscypliny. Jeśli uprawiasz różne sporty zdecyduj się na buty uniwersalne.

2. Materiał nie jest bez znaczenia

Nabywając obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są wykonane. Doskonale spisują się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych materiałów mogą być mało wygodne jak również może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 37? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dopasowane dla Twojej stopy. Roziary niektórych marek są różne, dlatego też opłaca się przymierzyć buty, jakie chcemy zakupić i zrobić w nich parę kroków.