Jeden z najmodniejszych trendów

Gdy kiedykolwiek byliście w regionach nordyckich, znakomicie zdajecie sobie sprawę, jaki dominuje tam mikroklimat. Jest zimny oraz surowy. Jednak wnętrza umeblowane w stylu nordyckim, w ogóle nie oddają panującego tam zimowego klimatu. Wręcz przeciwnie. Pomieszczenia, w jakich dominuje tenże trend są pozytywne również jasne. Wyszukane naddatki nadają lokum przyjemny wystrój. Stąd też coraz więcej jednostek decyduję się, żeby urządzić swoje lokum właśnie w tym stylu. Jakie meble, a ponadto elementy lokum powinniśmy dobrać, żeby zaaranżować nasz dom w stylu nordyckim?

Lokum w stylu skandynawskim

Moda na kierunek skandynawski doszła właściwie już do większości zakątków świata. W Polsce również cieszy się wschodzącą renomą. W trendzie skandynawskim rządzą przede wszystkim pastelowe odcienie. Stropy oraz ściany winnym być w odcieniu śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy wybrać przede wszystkim te wyprodukowane z drzewa w jasnym tonie. Co do dodatków, które pragniemy rozmieścić w naszym mieszkaniu, najlepiej zdecydować się na dużą dawkę poduszek, narzut bądź pledów. Dodatkowo sympatycznie widziane będą dywany, które nadadzą ciepła miejscom. To, co odznacza ten styl na tle innych, to jego praktyczność, naturalność także wygoda. Odstępujmy od syntetycznych materiałów. Lokum po skandynawsku cechuje się konkretnymi wzorami i kolorami. Wybrane przez nas detale wystroju wnętrza mogą być kolorowe. Najlepiej gdyby były w kolorach delikatnych. Żeby nadać lokum jeszcze bardziej indywidualny charakter, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe ilustratory. Nie ma także przeciwskazań, ażeby umieścić w niewielu miejscach nasze ukochane wersety.

CZYTAJ TAKŻE – Sufit napinany PCV konserwacja – pytania i odpowiedzi

Nowoczesny minimalizm

Trend skandynawski odznacza się przede wszystkim minimalizmem. Nie starajmy się układać w naszym mieszkaniu morza dodatków. Wykorzystane przez nas artykuły powinny być przede wszystkim lekkie oraz lekko wyglądające. Mile postrzegane będą także dodatki zrobione z metalu, plastiku, lub szkła. Istotne jest to, iż przy faktycznie minimalnym nakładzie finansowym, może zmienić charakter naszego pomieszczenia i napawać się nowomodnym mieszkaniem.