Pranie – czy robisz to dobrze?

pralnia

Pranie choć wydaje się być robotą niezwykle nieskomplikowaną, wielu osobom może sprawić spory problem. Nowoczesne urządzenia piorące posiadają programy przedstawione w dość przyjazny sposób, lecz, co jeżeli nasza pralka nie posiada tego rodzaju unowocześnień? Oto kilka rad, jakie warto wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie ciuchów

Ważne, żeby nie umieszczać wszystkich ubrań na raz do pralki. Segregujemy pranie po kolorach i dzianinach, z jakich są uszyte. Jeżeli chodzi o kolory to pranie trzeba posortować na białe, ciemne jak również kolorowe. Odpowiednia segregacja kolorów umożliwi stronienie od pofarbowania ciuchów. Nie każdy materiał lubi taką samą temperaturę. Najłatwiej czytać metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez producenta. W odmiennej temperaturze będziemy prać jeans, len czy satynę.

2. Czytaj metki!

laundry 184805 1280 300x200 Moda damska w 2018!Jak już wcześniej pisaliśmy warto spojrzeć na wytyczne odnośnie prania zamieszczane na metkach. Dzięki nim dowiemy się nie tylko, jaka jest rekomendowana temperatura prania, lecz też czy w ogóle powinniśmy prać oraz prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniej temperatury. Wrażliwe tkaniny pierzemy w małych temperaturach. Trudne plamy w wysokich. Też ciemne rzeczy należy prać w niskich temperaturach, dzięki czemu nie stracą tak prędko swego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, białe czy kolorowe? W zależności od tego, jakie będzisz robić pranie, dopasuj odpowiedni specyfik. Dostępnych jest sporo preparatów – proszki, kapsułki jak również płyny. Nie zapomnij, aby detergent był dopasowany do koloru prania! Komplementarnie należy również użyć płynu do płukania, jaki nada ciuchom intensywny zapach. Możesz też dorzucić do prania specjalne chusteczki, jakie mają za zadanie wychwycić pigmenty, które ewentualnie mogły by pofarbować pozostałe pranie.

5. Uruchamiamy pranie

Posortowane ciuchy należy umieścić w bębnie pralki, uzupełnić specyfiki do prania, wybrać stosowny program, zamknąć drzwiczki od pralki i ją włączyć. Prawda, iż banalne?