Śląsk – dobry region do zamieszkania!

mieszkania na śląsku na sprzedaż i wynajem

Zastanawiasz się nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były na 100 procent Katowice – centrum całego śląska. Katowice to bez wątpienia idealna lokalizacja do wprowadzenia się. Opłaca się jednak rozważyć też inne miasta. Niemal wszystkie miasta są bardzo dobrze skomunikowane, przez co masz sposobność zakupić nieruchomość po korzystniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo dobrych lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w wielkiej odległości od Katowic, jakie oferuje sporo atrakcji swoim mieszkańcom. Wśród atrakcji, na które szczególnie opłaca się zwrócić uwagę trzeba wymienić:
– kościół cmentarny pw. św. Tomasza z Canterbury (Becketa) z XVIII w
– synagoga Mizarachi w kamienicy Wienera (ul. Potockiego 3)
– zespół pałacowo-parkowy Ciechanowskich z połowy XIX w.
– dworzec kolejowy Będzin-Miasto (1931).
Miasto jest podzielone formalnie na 8 rewirów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście oraz Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są całkiem dużo niższe niżeli w innych miastach na Śląsku, jak Katowice czy Tychy. Jeśli chciałbyś zobaczyć oferty domów i mieszkań na sprzedaż czy też wynajem zajrzyj na stronę pośrednika nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajmu, jak również sprzedaży kwater w Sosnowcu są niższe niż przeciętna cena dla całego śląska. Jest to jeden z motywów, dla jakich domy cieszą się w tym mieście tak dużym zainteresowaniem.
Zabytki i ośrodki turystyczne, na które należy zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Pałac Wilhelma
– Katedra Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu
– Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Kościuszki.
Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie biura RE/MAX Gold – remax-gold.pl/biuro-nieruchomosci/sosnowiec

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska jest położone na Wyżynie Śląskiej pośrodku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Posiada obszerną historię, jaka wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania mnóstwo interesujących zabytków w tym między innymi:
– Pałacyk Donnersmarcków (poł. XVIII)
– Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes (1806)
– Wieża wyciągowa szybu „Andrzej” (lata 70. XIX w.)
Pod względem kultury można też znaleźć interesujące propozycje w tym. m.in. Kino Patria, Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miejsce z atrakcyjnymi cenami lokali mieszklanych, w jakich warto rozważyć zakup nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tu znaleźć też atrakcyjne oferty w nowym budownictwie. Aby sprawdzić, aktualne oferty sprzedaży jak również najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź biuro RE/MAX Gold.